Lakatos Attila üzente 13 éve

Szia Szabi!

Szerintem igen.

Itt igyekszem válaszólni:
http://gonyu.network.hu/blog/gonyu-klub-hirei/mit-er-az-ingatlan-ha-vezetekjoggal-terhelt-panaszkodnak-a-gonyui-tulajdonosok

A felmerülő kérdéseket is oda várom, amelyeket később továbbítani lehet az országgyűlési képviselő felé.

Válasz

Horváth Szabolcs üzente 13 éve

Szia Attila!

Eredményes volt a találkozó?

Válasz

Lakatos Attila üzente 13 éve

Amint tegnap megtudtam Major Gábor polgármester úr a hétfői megbeszélésre igyekszik az e-on valamelyik illetékesét elhívni. Tehát nagy valószínűséggel (ha elmernek jönni az e-on-osok) tőlük is lehet majd kérdezni.

Válasz

Lakatos Attila üzente 13 éve

Kedves Tagtársak!

Kérlek Benneteket, különösen akiket érimt, hétfőn (06.28-án) 15.00 órára jöjjön a Polgármesteri Hivatalhoz, és ott próbáljunk meg az Önkormányzat által alkalmazott Ügyvédnővel közösen kialakítani valami közös álláspontot az e.on-nal szemben. Az időpontra újságírót is hívtam.
NE HAGGYUK MAGUNKAT!
Kérlek Benneteket az időpontról más érintetteket is értesítsetek!

Válasz

Lakatos Attila üzente 13 éve

) :) :((

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

A helyzet az, hogy az E-ON jogszerűen jár el, mert hoztak rá törvényt. A 2007. évi LXXXVI. tv., de több jogász szerint is alkotmányellenes. 2010. 06.14-én módosította az új Fidesz kormány, de a gáz és villanyáramok megállapításáról szól az egész majdnem. Tehát ezt a részt amire az áramszolgáltatók hivatkoznak (vezetékjog bejegyzés) nem módosították. Sokan lázadnak, szerintem akár népszavazásra is lehetne vinni az ügyet. Csak kell egy olyan ember aki az ingatlanjogot vágja. Én büntetőjoggal foglalkoztam, az nem ugyanaz. Sok éves gyakorlat kell, hogy az ember átlássa, mert a törvényeket folyamatosan átírják, aszerint, hogy a politikusok és azok ismeretségi köre hasznot húzzon belőle.

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Szerintem akiket érint az ügy, azok ezt az ingatlanjogászhölgyet együttesen keressék meg. Több helyen írták, hogy komolyan szembeszállt az áramszolgáltatókkal. Nem csak az E-On, hanem a többivel is.

Dr. Géczi Beatrix
ingatlanjogász és cégjogi szakértő
Géczi & Géczi Ügyvédi iroda
1024 Budapest, Margit krt. 15-17. I/3.
Tel.: 06 (20) 9786030
E-mail: drgbea@gmail.com
Web: http://www.gglaw.hu

Válasz

Lakatos Attila üzente 13 éve

Szia Imi!
Bocs, de nem olvasom el a linket, én hiszek neked, és különben is (durva) mérges vagyok.
Ebböl sszerintem per lesz...
Az e-on meg taka...

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Olvasd el a linket, amit betettem, de gy részt kimásoltam onnan!

"Géczi Beatrix ingatlanjogász azt mondja: a bejegyzés egyrészt tíz százalékkal csökkenti az ilyen ingatlan forgalmi értékét, másrészt, ha a tulajdonosnak hitele van, és a bank nem tud a vezetékjog bejegyzéséről, a pénzintézet akár fel is mondhatja a hitelszerződést. Géczi Beatrix ezért azt javasolja: fellebbezzen, aki földhivatali határozatot kap. Szerinte azért is jó függőben tartani a bejegyzést, mert a jogszabály annyira súlyosan érinti a tulajdonjogot, hogy akár az alkotmányellenesség is szóba kerülhet, és nem tudni, mi történik majd a törvénnyel."

Válasz

Lakatos Attila üzente 13 éve

Most akkor becsaptak bennünket, vagy sem?
Az e-on játszik a Gönyűiekkel, vagy sem?
Ami biztos én beperlem az e-on-t!!!
Aki hétfőn 15.00-kor a Polgármesteri Hivatalnál ott lesz...

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Nem 2, hanem 3 méter. Nem kötelességük a fák, bokrok stb. nyírása, vágása, hanem joguk.

Válasz

GÖNYŰ RÉME üzente 13 éve

Vezetéktől számított 2 méter???????Akkor innentől lenyírják az árkomban a füvet is???:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

http://www.mr1-kossuth.hu/hirek/itthon/razos-lehet-az-ingatlanra-bejegyzett-vezetekjog.html

Itt olvastam

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Még megjegyzem, hogy a vezetékjog bejegyzéssel az ingatlan értéke kb. 10%-ot esik. Állítólag okot adhat a banknak is, hogy a kölcsönszerződést módosítsa, vagy felbontsa.

"Lassan már mindenki jogosult lesz nálunk mindenre"
Lassan már a saját hazánkban sem lakhatunk csak más nemzetek engedélyével. Kellett nekünk az EU, meg a globalizáció.

Válasz

Csendes Tiborné üzente 13 éve

Ja! És remélem több szolgalmi jogot már nem szándékoznak bejegyezni az ingatlanunkra, mert a miénken már van műemlék környezet bejegyzés is. Lassan már mindenki jogosult lesz nálunk mindenre. Látom szomorú jövőnket. Még megérhetjük, hogy mint tulajdonosoknak engedélyt kell kérni, hogy haza mehessünk, mert mint CSAK TULAJDONOSOK mi leszünk az utolsók a tulajdoni lapon.
RÖHEJ!!!

Válasz

Csendes Tiborné üzente 13 éve

Mi is kaptunk ilyen tulajdoni lap másolatot. Ma bementem a Földhivatalba. Betekinthettem az EHT határozatába, amely alapján bejegyezte a földhivatal a vezetékjogot. A földhivatalban nem tudták pontosan megmondani, hogy mire jegyezték be. Egyébként a határozatban sincsen ez egyérteleműen - sőt sehogyan sincs - meghatározva. Annyit sikerült kiokoskodni, hogy az utcán húzódó vezeték biztonsági övezete a vezetéktől számított 3 méter. Ez csúszik be a mi ingatlanunkba 2 métert az egész telek szélességében.
Hát remélem, hogy tényleg csak ezt jelenti. Marha nagy dolog lett volna, ha erről mondjuk még 2009-ben tájékoztatni minket?

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Ilyenkor érdemes informálódni, hogy a vezeték és a biztonsági sáv mekkora területet foglal el a telkünkből, vagy egyéb bizonyítható körülmény miatt a használatot akadályozza-e a kiépítésre kerülő vezeték. Később a megállapodás már nem vonható vissza, ezért az előbbi adatok nélkül hozott döntésnek súlyos következményei lehetnek. Természetesen már kiépített vezetéknél kártalanítás vagy kisajátítás sem kérhető utólag.

Az építési engedély iránti eljárás mellett az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzés miatt futó eljárásban is tájékoztatni kell az ingatlan tulajdonosát a jog bejegyzéséről. Ha az eljárásokban a telektulajdonosok vagy tulajdonostársak értesítése nem történt meg, akkor a határozatok súlyos jogszabálysértés miatt megtámadhatók. Az ingatlan-nyilvántartási eljárásban viszont már csak a korábbi építésügyi határozat érvénytelenségére lehet hivatkozni, például mert azt nem küldték meg a tulajdonosnak. A vezetékjognak a rendeltetésszerű használatot gátló hatását kizárólag az építésügyi hatóság vizsgálja, a földhivatal már csak azt köteles vizsgálni, hogy a vezetékjog bejegyzésének alapjául szolgáló iratok rendelkezésre állnak-e.

Értelemszerűen az első hozzászólástól olvassák végig, tehát alulról felfelé. Remélem ezzel a bemásolt cikkel segítettem pár embernek. Másban nem tudok sajna.

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Míg a rendes szolgalmi jogot a felek közötti szerződéssel, bírósági határozattal vagy 10 éves használattal történő elbirtoklással lehet megszerezni, addig a vezetékjog létrejön, ha a hatóság a megépítését engedélyezi és a jog az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre kerül. A hálózatot az engedély kiadásától számított 2 éven belül meg kell építeni, ellenkező esetben a vezetékjog megszűnik. A hazánkban tapasztalható kusza telekviszonyok miatt a jogszabály arra is lehetőséget biztosít, hogy a már meglévő vezetékek esetében is be lehessen jegyeztetni a jogot, ha ez korábban nem történt meg. Erre a hálózatüzemeltetőknek 2012-ig van lehetőségük, mivel felbecsülhetetlen mennyiségű telekről van szó. Emiatt van az, hogy sokaknak már évtizedek óta meglévő vezeték húzódik a telkén, de csak most kapnak értesítést a vezetékjogról.

Fontos tudni, hogy a vezetékjog gyakorlása mindig a telek értékcsökkenéséhez vezet, és sokszor a használati lehetőségeket is nehezíti, ezért kártalanításra tarthat igényt a telektulajdonos. Amennyiben már meglévő vezetékre jegyeznek be utólagos vezetékjogot, a kártalanítást sajnos a törvény kizárja. Az eljárás egyébként a vezeték nyomvonalának kijelölésével indul, a megtervezés után pedig az építésügyi hatóság engedélyezi a megépítést. Az építésügyi hatóság köteles az engedély kiadása előtt az eljárásról értesíteni a vezetékkel érintett ingatlan tulajdonosait, akik jogorvoslattal élhetnek az engedély kiadása ellen. Érdemben arra lehet hivatkozni, hogy a vezetékjog a telek rendeltetésszerű használatát akadályozza. Ez különösen akkor valósul meg, ha a telek méretéhez képest aránytalanul nagy területet foglal el a vezeték és biztonsági sávja. Ilyenkor egyébként a hatóságnak is meg kellene tagadnia az engedélyt, de ha ez nem történne meg, akkor a telek tulajdonosa az előbbiekre hivatkozva megtámadhatja az építési engedélyt és az ingatlan kisajátítását kérheti. Az egész telek megvásárlása a kisajátítás keretében sokkal nagyobb költséggel jár, mint a használat miatti kártalanítás, ezért szokták a hálózatüzemeltetők már az eljárás előtt megkeresni az érintett ingatlan tulajdonosait, hogy megállapodást köthessenek a kártalanításról.

Válasz

Megyesi Imre üzente 13 éve

Mi is az a vezetékjog?
A tisztánlátás végett. Az utóbbi időben sokan kapnak a földhivataltól vagy a villamoshálózat üzemeltetőjétől olyan tartalmú értesítést (nem csak Gönyűn, hanem az ország egész területén), hogy telkükre vezetékjogot jegyeznek be. A fogalom viszonylag ismeretlen a nagyközönség előtt, de gyakori előfordulása miatt hasznos lehet ismerni szabályait.

A vezetékjog egyfajta szolgalmi jog, mely használati jogot jelent kívülálló személy számára más tulajdonában álló ingatlanon. Tipikus szolgalmi jog az átjárási jog, azaz amikor a szolgalmi jog jogosultja más személy ingatlanán átjárva közelítheti meg a telkét, mivel a megközelítés csak így lehetséges. Az átjárásra igénybe vett földrészlet nem kerül át a tulajdonába, azt csak a meghatározott célra használhatja.

A vezetékjog jogosultja ehhez hasonlóan a szolgalmi joggal terhelt ingatlant meghatározott céllal használhatja, a tulajdonos engedélye nélkül, de a vezetékjog az ingatlan tényleges használatát nem akadályozhatja. A leggyakoribb vezetékjogot a villamoshálózat üzemeltetője szokta kérni (aki egyébként nem azonos a konkrét szolgáltatóval, az ő feladata kizárólag a hálózat üzemeltetése). Amennyiben a bejegyzés megtörténik, az üzemeltető jogosulttá válik föld alatti és feletti vezeték építéséhez a más tulajdonában lévő ingatlanon, az ehhez szükséges tartószerkezetet, átalakító és kapcsoló berendezést működtethet, és a hálózat működését veszélyeztető növényzetet is jogosult eltávolítani.

Válasz