Gönyű: Újabb pályázaton nyert településünk. (Önkéntesség)

Szeretettel köszöntelek a Gönyű Klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1360 fő
 • Képek - 24611 db
 • Videók - 835 db
 • Blogbejegyzések - 1314 db
 • Fórumtémák - 77 db
 • Linkek - 57 db

Üdvözlettel,

Gönyű Klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Gönyű Klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1360 fő
 • Képek - 24611 db
 • Videók - 835 db
 • Blogbejegyzések - 1314 db
 • Fórumtémák - 77 db
 • Linkek - 57 db

Üdvözlettel,

Gönyű Klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Gönyű Klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1360 fő
 • Képek - 24611 db
 • Videók - 835 db
 • Blogbejegyzések - 1314 db
 • Fórumtémák - 77 db
 • Linkek - 57 db

Üdvözlettel,

Gönyű Klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Gönyű Klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 1360 fő
 • Képek - 24611 db
 • Videók - 835 db
 • Blogbejegyzések - 1314 db
 • Fórumtémák - 77 db
 • Linkek - 57 db

Üdvözlettel,

Gönyű Klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Újabb pályázaton nyert településünk.

Ez a mostani pályázat, és a hozzá kapcsolódó lehetőségek feladatok különös nosztalgikus emlékeket idézett fel bennem.

A pályázat célja, hogy önkéntes segítségnyújtásra önkéntes tevékenységek végzésére buzdítsa a lakosságot.

Én még emlékszem azokra az időkre, amikor az önkéntesség szinte magátol értetődő volt településünkön - vannak ma is olyanok akik gyakorolják eme nemes tevékenységet, csak kevesen, és elsősorban az idősebbek között találunk ilyen embereket. Tiszteletet érdemelnek tevékenységükért!

Visszatérve az émlékekre.

Emlékszem amikor az óvoda épült, és szüleink mentek és dolgoztak, mert tudták, hogy maguknak gyerekeiknek unakáiknak építik az óvodát, még az sem zavarta, ha mi gyerekek ott lábatlankodtunk körülöttük. Vagy arra amikor az iskolát bővítették és mi fiatalok is ott voltak téglát pakoltunk, vagy fűnyíró hijján kaszával sarlóval gereblyével tettük rendbe a Sétányt, vagy fásítottunk, hogy szebb legyen településünk, vagy amikor patikus úr Gönyűre költözött a fiatlság egyként volt ott, hogy a patika környékét rendbe tegye. Nehogy azt higgye valaki, hogy visszasírom azokat az időket, vagyis igen ezek a dolgok hiányoznak. Akkor tudtuk, hogy ezt vagy azt mi tettük rendbe, és utána igyekeztünk vigyázni is rá. A rendszerváltás után az önkéntesség valahogy megszünt, vagy aki önkénteskedett azt egyre kevesebben támogatták. Pedig de jó volt utána a közös munka után együtt szalonát sütni. Valahogy közösség formáló és építő ereje volt az önkéntességnek.

 

Szóval.

A pályázat amin most támogatást nyert településünk hasonló tevékenységek folytatására buzdítja a lakosságot, az önkéntességre.

Remélem sokan csatlakoznak majd a projekthez! Én ott leszek az biztos!

 

A pályázat beharangozóját itt olvashatjátok:

 network.hu

Tisztelt Lakosság!

Örömmel tudatjuk, hogy az Együtt Európáért Alapítvány TÁMOP-5.5.2-11/2-2012-0054 azonosítószámú, „Önkéntes tevékenységek népszerűsítése és elterjesztése Gönyű és Nagyszentjános településeken” című projektje hamarosan indul az érintett településeken.

A projekt fő célja, hogy az önkéntességet, s annak pozitív velejáróit népszerűsítse Gönyű és Nagyszentjános községek felnőtt lakossága körében. Kiemelt célunk, hogy a településeken élő pályakezdők és munkanélküliek értesüljenek az önkéntesség nyújtotta előnyökről, és közülük minél többen bekapcsolódjanak a rendszeresen végezhető önkéntes tevékenységekbe, amelyből sok szempontból profitálhatnak, talán a munkaerőpiacra visszavezető úton megtett fontos lépés is lehet számukra. Ezen kívül az aktív korúak foglalkoztatást helyettesítő támogatására (FHT) való jogosultság megszerzéséhez az önkéntes munka is beszámítható.

A tervezett önkéntes programok szociális, oktatási és egészségügyi területeket is érintenek:

-         programszervezés az idősek klubjában

-         idősek és fogyatékosok házi gondozásának támogatása

-         idősek orvosi vizsgálatra kísérése Győrbe

-         számítógépes oktatás időseknek

-         parkgondozás a Szociális Alapszolgáltatási Intézményben

-         „Házhoz megy az egészség” házi egészségi állapot felmérés

-         programok szervezése általános iskolásoknak, gyerekek korrepetálása

-         faluszépítő közösségi akciók

A programokat a helyi igényekhez igazítva terveztük, a megvalósítás során pedig ügyelni fogunk rá, hogy a jelentkező önkéntesek megtalálják a nekik legmegfelelőbb feladatokat, amelyekben fejleszthetik képességeiket, kompetenciáikat.

A projektben együttműködő partnereink: Nagyszentjános és Gönyű Községek Önkormányzatai, a Hunyadi Mátyás és a Széchenyi István Általános Iskola, a Gönyűi Szociális Alapszolgáltatási Intézmény, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, valamint a Győri Önkéntes Centrum (United Way Kisalföld Alapítvány).

A projekt az Európai Unió támogatásával az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Bővebb információkat az alapítvány honlapján talál: www.egyutteuropaert.eu/projektek/onkentesseg

További kérdéseivel keressen minket az alábbi elérhetőségeken:

gonyuionkentespont@gmail.com, 06-70/603-1287

 

Címkék: gönyű pályázat önkéntesség

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu